Forum Allasea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Blautur Artur
Blautur Artur
Poèet pøíspìvkù : 24
Join date : 04. 03. 20

Kos předchází pád Empty Kos předchází pád

Tue Mar 31, 2020 8:47 pm
Bylo po dešti, vzduch byl čerstvý a voňavý, začínali zpívat ptáčci a já jsem byl pořád ztracený v lese a moje naděje, že bych našel Allaseu se zdály být pramalé.
Moje nálada se proto pohybovala kolem bodu mrazu. A ten kos světu také zrovna nepřidával na kráse.
Létal kolem mě už dobrou půlhodinu, trylkoval, vesele si vyzpěvoval a - ve chvílích kdy by jiný nabíral dech - posmíval se. Jak mu na to vystačily plíce jsem netušil. Každopádně mě tím rozčiloval.
,,Ale už toho mám dost!" vykřikl jsem nakonec.
Pták zacvrlikal. Znělo to jako: ,,Hlupáku! Cvrlik, cvrlik, cvrliky. Nechytíš! Cvrliky!"
,,Co si to dovoluješ?!" byl jsem už opravdu naštvaný, a tak jsem se jal šplhat za ním na strom.
Hbitě jsem vyskočil na větev na které seděl ten mizera. Ale on si jen tak zamával křídly a už seděl na vedlejším stromě.
,,Cvrliky! Tůdle nůdle, nůdle, nůdle!" vyzpěvoval si v bezpečí mimo dosah mých drápů.
,,Ty..." zasyčel jsem.
,,Cvrliky!" ten opeřenec byl nechutně veselý.
Opatrně jsem přešel po větvi jak daleko to jen šlo a připravil se, že skočím za ním.
Přikrčil jsem se, napnul zadní nohy a odrazil se.
Bohužel, jak už jsem zmínil, bylo po dešti.
Při odrazu mi podjely tlapky. Chvíli jsem pod sebou necítil nic než chladivý vzduch a pak jsem se rozplácl, jak široký tak dlouhý, rovnou pod kosa. To mi ještě scházelo. To se může stát leda mě, takhle ztrapnit celý kočičí druh před pitomým čimčarákem. Spadnout rovnou na nos...
,,Padavka! Padavk-" ozval se ze stromu hlásek, který ovšem vzápětí něco utnulo. Pomalu jsem se pokusil zvednout, abych zjistil, co mě zbavilo nevítaného souputníka.
Na mech vedle mě elegantně seskočila černá kočka. Pohlédla na mě svýma žlutozelenýma očima, ve kterých se zračilo pobavení a zeptala se: ,,Jsi kočka, nebo šiška?"
Kosa pohodila před sebe a čekala na odpověď.
,,Tím si, popravdě řečeno, teď nejsem sám tak docela jistý... jsem šiška Artur." představil jsem se jí. Dál jsem dokázal jen tupě zírat.
Naštěstí mě její hlas vytrhl z hurikánu myšlenek.
,,Jsi špeh z nějakého klanu? Motáš se tady na můj vkus už celkem dlouho." zůžila oči do zlověstných škvírek.
,,Já?!" víc jsem ze sebe nedostal. Bolela mě hlava a už podruhé za tento týden jsem byl dokonale zmaten. To mi lezlo na nervy snad víc než ten zpěváček posměváček. Jeho vražedkyně mi totiž byla povědomá, ale opravdu jsem netušil proč. Od odchodu z kotliny jsem tolik koček nepotkal a někoho takového bych si pamatoval.
Jen mlčela a zírala mi upřeně do očí, a tak jsem po chvilce dodal: ,,Vypadám snad jako špeh?"
,,Pravda. Takže, co tady potřebuješ?" zdálo se, že už se téměř uklidnila.
,,Hledám... klan Allasea. Nevíš o něm náhodou něco?" nebyl jsem si jistý, zda je dobré se na to ptát. Zřejmě tu žila, ale to nemuselo znamenat že s klanem vychází v dobrém.
,,Proč?" otázka alespoň nezněla nepřátelsky.
,,Slyšel jsem o nich... a... no... zkrátka jsem si myslel, že bych se k nim třeba mohl přidat." vybreptl jsem nervózně.
Černá kočka se narovnala. Vypadala opravdu majestátně. Skoro bych se jí bál, kdybych ovšem nebyl o půl hlavy vyšší než ona. Ačkoliv s mojí šikovností...
,,Šiško Arture," pronesla obřadně, ,,já jsem Ashira, beta klanu Allasea."
Oh. No, tak to se povedlo. Nejen, že jsem se ztrapnil před celou ptačí říší (byl to sice, pravda, jenom jeden kos, ale ten mizera byl tak užvaněný, že by to brzy vědělo celé polesí), navíc mě při tom zpozorovala kočka z klanu, který jsem tak usilovně hledal a právě ona také můj přešlap napravovala. Arture, Arture... teď můžeš usilovat ledatak o místo vrchního šaška. (I když, když jsem se nad tím zamyslel, nebylo by to tak špatné uplatnění. Alespoň by nikdo nebyl smutný...)
,,Tamhleten strom," ukázala Ashira hlavou k listnáči na který jsem předtím lezl, ,,je jedním z našich hraničních bodů. Jsi na našem území."
Pak si mě změřila kritickým pohledem.
,,Vítej."
Tigernoo
Tigernoo
Poèet pøíspìvkù : 48
Join date : 24. 02. 20

Kos předchází pád Empty Re: Kos předchází pád

Wed Apr 01, 2020 10:33 am
Velmi dobré a zajímavé. Byl by z tebe dobrý spisovatel Smile. Mrštnost + 0,5 Výdrž +0,3
Ashira
Ashira
Admin
Poèet pøíspìvkù : 68
Join date : 23. 02. 20
https://allasea9.forumotion.eu

Kos předchází pád Empty Re: Kos předchází pád

Thu Apr 16, 2020 2:01 pm
Koukám, že jsme ti zde zapomněli říct, kolik za příběh dostaneš Lunarů! S Tigernooem jsme se na tom pouze domluvili, ale nikdo z nás to zdá se neudělal. Za to se tedy omlouvám. Tak tedy dostáváš zasloužených 29 Lunarů. Užij si je Wink
Sponsored content

Kos předchází pád Empty Re: Kos předchází pád

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru